Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında okul birincisi olarak mezun oldum ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimime başladım. 2004 yılında kadın doğum uzmanı olduktan sonra İngilterede Açık ve laparoskopik (kapalı) ameliyatlar konusunda eğitim aldım. Daha sonra sırasıyla Ankara Büyük Doğum Hastanesi ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yaptım. 2013 yılında doçent doktor ünvanı aldım ve Kırıkkale Üniversitesi kadın doğum bölümünde bölüm başkanı olarak çalıştım. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Tüp Bebek Merkezinde 6 ay süre ile görev yaptım ve infertilite yan dal uzmanlığımı edindim.

Uzmanlıktan sonra görev yaptığım kurumlar;

Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesi (Büyük Doğum): 2008-2010 yılları arasında Büyük doğum hastanesinde yüksek riskli gebelikler bölümünde uzman doktor olarak çalıştım.

İnönü Üniversitesi: 2010-2013 yılları arasında İnönü Üniversitesi Yüksek Riskli Gebelikler bölümünün sorumlu öğretim üyesi olarak çalıştım ve doçent ünvanı aldım.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi: 2013-2014 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Bölümünde, bölüm başkanı olarak çalıştım.

Hacettepe Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi: Tüp bebek yan dal eğitimimi tamamladım.

Prof. Dr. Yavuz Şimşek Kadın Sağlığı ve İnfertilite Kliniği: 2014 yılından bu yana kendi kliniğimde hastalarımıza sağlık hizmeti veriyorum.